Mariusz Prudel: Czekamy na turniej z niecierpliwością!

1

Do rozpoczęcia Grand Slam Olsztyn 2016 pozostał niespełna miesiąc. Z tej okazji w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli PZPS, władz miasta i województwa, organizatorów oraz głównych aktorów czerwcowego wydarzenia- Reprezentacji Polski w Siatkówce Plażowej.

Oprócz Polaków, w Olsztynie zobaczyć będzie można absolutną czołówkę światowego beach volleya. Najwyższy poziom sportowy, połączony z niezwykłym urokiem miejsca zawodów i dopingiem najlepszych  na świecie kibiców wróży sukces, na który liczą zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy.

Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Bardzo się cieszymy, że wraz z Olsztynem i Urzędem Marszałkowskim organizujemy ten turniej po raz drugi. Ja również jako mieszkaniec Olsztyna, cieszę się, że piękny region Warmii i Mazur pokazywany jest przez wszystkie media, nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wstęp na stadion w większości jest wolny, zapraszamy więc wszystkich, aby zobaczyć najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników na świecie, w tym oczywiście polskie pary, które- jestem o tym przekonany- tak jak w zeszłym roku Kinga Kołosińska z Moniką Brzostek, będą grały o najwyższe miejsca i zdobędą również medale tej wspaniałej imprezy.

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna: W ubiegłym roku turniej ten po raz pierwszy organizowany był w Olsztynie i myślę, że zdaliśmy egzamin i ten rok pokaże ogromny potencjał, którym dysponujemy zarówno my jako miasto Olsztyn, a przede wszystkim polska siatkówka plażowa. Polskie zawodniczki i zawodnicy już rok temu wielokrotnie dali kibicom powody do radości, a teraz, przed igrzyskami olimpijskimi, tym bardziej będziemy dopingować, aby osiągnęli jak najlepszy wynik. Wydarzenie to, jak w ubiegłym roku, odbywać się będzie nad pięknym jeziorem Ukiel. Jesteśmy w trakcie przygotowań i jestem pewien, że wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Panem Marszałkiem i sponsorami staniemy na wysokości zadania, kibice dopiszą i będzie to wydarzenie wyjątkowe. Zapraszam do Olsztyna!

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego: Turniej ten jest sztandarowym wydarzeniem sportowym w regionie Warmii i Mazur, nie tylko jeśli chodzi o Polskę, ale i Europę oraz cały świat. Po  roku ubiegłym widzimy, że lokalizacja tego wydarzenia w Olsztynie jest wzmocnieniem zarówno jeśli chodzi o poziom sportowy, jak i o samo miasto i region. Wspaniała infrastruktura, kapitalna organizacja pokazały, że ten turniej może mieć jeszcze większy rozmach i znaczenie zarówno u nas w kraju, jak i na świecie.

Jacek Kasprzyk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. sportu i szkolenia, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej: Jestem bardzo szczęśliwy, że to, co wydarzyło się przez ostatnie 5 lat w siatkówce plażowej jest fantastycznym wynikiem. Ilość medali zdobytych w ostatnim czasie jest potwierdzeniem, że siatkówka plażowa porównywalna jest już z siatkówką halową. Na 99,9% trzy polskie pary uczestniczyć będą w igrzyskach olimpijskich- to ogromny sukces. Mam nadzieję, że miejsca, które polskie pary zajmą na Grand Slamie przypieczętują ten wysoki poziom i potwierdzą, że będziemy się liczyli w walce o medale olimpijskie. Na turnieju w Olsztynie Polskę reprezentować będzie 8 par męskich i 5 lub 6 par żeńskich, jestem bardzo zadowolony i życzę przede wszystkim zdrowia oraz trochę szczęścia, bo wiemy, że na plaży czasem losowanie odgrywa bardzo ważną rolę. W ubiegłym roku działacze FIVB zachwyceni byli turniejem w Olsztynie. Będziemy walczyć, aby w przyszłym roku w Polsce odbył się także drugi turniej najwyższej światowej rangi.

Rafał Pośpiech, Dyrektor Turnieju: W turnieju żeńskim zagrają trzy najlepsze pary rankingu olimpijskiego. W turnieju męskim dwie pary z najwyższym rankingiem olimpijskim, w tym Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt, a także doskonale znani Amerykanie Gibb/Patterson. Przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla kibiców, zmieniona została strefa animacji, na scenie zagoszczą takie gwiazdy jak kabaret Łowcy. B w sobotę, a w piątek- podobno ulubieniec publiczności- zespół Akcent. Ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje. Wysoki poziom sportowy mamy zagwarantowany, zapraszam więc wszystkich do Olsztyna.

Monika Brzostek (Reprezentacja Polski): Bardzo lubimy grać u siebie, przed własną publicznością. Poza tym grając w Polsce wszystko jest dla nas, możemy trenować na głównym boisku, wszystko zorganizowane jest wspaniale.

Jagoda Gruszczyńska (Reprezentacja Polski): W zeszłym roku nie miałam okazji zagrać w Olsztynie, w tym roku mam taką możliwość i mam nadzieję, ze będzie tam wspaniale, jak słyszałam z opowieści. Nie wiem, czy gdziekolwiek za granicą atmosfera na turniejach jest taka jak w Polsce.

Kinga Kołosińska (Reprezentacja Polski): Ja i Monika mamy bardzo dobre wspomnienia z Olsztyna. W zeszłym roku udało nam się zdobyć brązowy medal, mam nadzieję, że w tym roku będzie co najmniej brąz.

Dorota Strąg (Reprezentacja Polski): Ja podobnie jak Jagoda nie miałam możliwości uczestnictwa w zeszłym roku. Z Kasią Kociołek byłyśmy wtedy na Mistrzostwach Europy do lat 22 w Portugalii i dostałyśmy nagranie, jak kibice w Olsztynie nas wspierają, to było naprawdę bardzo motywujące!

Grzegorz Fijałek (Reprezentacja Polski): To dla nas wyjątkowy turniej. Kiedy gramy u siebie, zawsze towarzyszą nam większe emocje, patrzą na nas najbliżsi- rodzina, przyjaciele. Potrafimy się zmotywować bardziej niż na każdym innym turnieju.

Michał Kądzioła (Reprezentacja Polski): W zeszłym roku przytrafiła mi się kontuzja i nie mogliśmy wystąpić na turnieju w najwyższej formie. W tym roku mam nadzieję, że uda nam się zaprezentować dużo lepiej i mam nadzieję, że najlepsi na świecie polscy kibice poprowadzą nas do tego.

Bartosz Łosiak (Reprezentacja Polski): W ubiegłym roku bardzo niewiele zabrakło nam do znalezienia się  strefie medalowej i mam nadzieję, że w tym roku uda nam się tam dotrzeć, zwłaszcza, że gramy przed własną publicznością.

Jakub Szałankiewicz (Reprezentacja Polski): To fantastyczne, że możemy grać u siebie, atmosfera jest wspaniała.

Mariusz Prudel (Reprezentacja Polski): Dla kibiców na pewno ciekawe jest to, że mogą podejrzeć z bliska, jak współpracujemy z trenerami, z fizjoterapeutami. Na pewno wielu z nich próbuje też analizować naszą grę. Poza tym w Olsztynie możemy być z rodziną, z przyjaciółmi, tego bardzo brakuje, kiedy jesteśmy w rozjazdach. Wszyscy czekamy na turniej z niecierpliwością.

Piotr Kantor (Reprezentacja Polski): Zapraszam wszystkich kibiców na turniej Grand Slam Olsztyn. To będą niezapomniane emocje zarówno dla kibiców, jak i dla nas.