Maciej Kosiak o planach na ostatnią część sezonu

kosiak

 

Przyjechaliście do Olsztyna ze złotymi medalami zdobytymi w Skopje, jak oceniacie turniej CEV Beach Volleyball Satellite Skopje?

Cieszymy się z wygranego turnieju. Były to bardzo trudne zawody – organizacyjnie turniej nie był przygotowany najlepiej, dużo problemów stwarzał nam piach. Po porażce z Belgami mieliśmy dłuższą drogę do finału,  dlatego jeszcze bardziej cieszymy się z osiągniętego rezultatu.

Jak podobał Wam się turniej w Olsztynie?

Olsztyn to nowe miejsce na mapie polskiego beachvolleya dlatego byliśmy ciekawi jak będzie wyglądało miejsce zawodów Grand Slam. Bardzo nam się podoba obiekt, widoki z trybun kortu centralnego na przepiękne jezioro Ukiel są niesamowite, co ważne dla nas turniej był przygotowany wspaniale, o czym mówili nam również zagraniczni zawodnicy. Żałujemy, że tak szybko musieliśmy opuścić Olsztyn.

Sezon powoli wkracza w decydującą fazę. Jaki był dla Was ten rok?

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych wyników. Dwukrotnie stawaliśmy na podium turniejów w  Europie, w Vaduz wywalczyliśmy brązowe medale, a z Macedonii wróciliśmy ze złotem. W Polsce również zagraliśmy kilka turniejów zajmując dwukrotnie drugą pozycję oraz 4 miejsce w Orlen finale MP po bardzo wyrównanych meczach. Szkoda meczu o brąz w którym  przegraliśmy minimalną różnicą punktów z kolegami z kadry.

Jakie macie plany na dalszą część sezonu?

Niestety w Olsztynie nasz udział zakończył się bardzo szybko. Przed nami teraz kilka dni odpoczynku, a później czekają nas przygotowania do turniejów World Tour w Sochi i Masters w Milanie.