Sporo zmian w Grand Slamie – zmian na lepsze!

4a

Wtorek jest dniem, w którym w FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 startuje rywalizacja sportowa, a swoje zmagania rozpoczną siatkarki. Zanim jednak zawodniczki wybiegną na boiska o zmianach, jakie zaszły w tegorocznym turnieju, opowiada Dyrektor Turnieju – Rafał Pośpiech.

100 miejsc siedzących

Przede wszystkim zmianie uległa bryła stadionu, został on poszerzony, co pozwala uzyskać więcej przestrzeni. Dzięki temu zmianie uległa liczba miejsc na trybunie, tzn. jest ich więcej. Na stadionie głównym przygotowaliśmy 4200 miejsc, na stadionach numer 2 i 3 liczba miejsc siedzących wynosi 700, a za boiskiem numer 4 – 200. Razem miejsc siedzących mamy 5100, z czego więcej niż połowa miejsc jest bezpłatna.

To z czego jesteśmy dumni, wraz z Sebastianem Michalakiem – Dyrektorem Turnieju, to kompozycja trybuny przy boiskach 2-3, jej układ idealnie koresponduje z naturalnym otoczeniem. Pewną niespodzianką, na stadionie głównym, są specjalnie przygotowane miejsca odpoczynku dla zawodników. Natomiast ławką dla zawodników będą … samochody – Smart.

Strefa animacyjna

Strefa animacyjna trafiła na plażę bliżej kapitanatu, a w miejsce ubiegłorocznego umiejscowienia stadionu numer 2 powstała wzorem Green Festiwalu scena, na której będą występy kabaretowe i koncerty. W ten sposób udało się skupić wszystkie działania animacyjne w jednym miejscu i utworzyć prawdziwą strefę kibica, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Zmianie uległa także polityka informacyjna biura zawodów. Stworzyliśmy dla kibiców specjalny punkt informacyjny na plaży bliżej kapitanatu, popracowaliśmy wspólnie aby lepiej oznaczyć cały teren. W punkcie informacyjnym uzyskamy odpowiedź na każde zadane pytanie.

DJ UCHO wraca

Kibiców do dobrej zabawy i kibicowania naszym parom poprowadzi grupa Crowd Supporters z Dj-em Ucho w roli głównej. Jestem przekonany, że przygotowany przez nich plan animacyjny przypadnie wszystkim do gustu, a nowa piosenka turniejowa wpadnie wszystkim w ucho. Oprócz animacji na trybunach będzie sporo konkursów, a jedną z nowości będą sobotnie i niedzielne pokazy mody na stadionie głównym.

Przede wszystkim zawodnik

W ubiegłym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla zawodników strefę odpoczynku. Zawodnicy mieli w niej do dyspozycji m.in. wanny z lodem. W tym roku zawodnicy będą mieli do dyspozycji na terenie zawodów profesjonalną siłownię na świeżym powietrzu!