ZNAMY MEDALISTKI GRAND SLAM OLSZTYN 2016

Wąskie zdjęcie

Pierwsza część turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 za nami! Rywalizacja w zawodach siatkarek toczyła się już co prawda bez Polek, ale emocji nie brakowało, a kibice dopingowali pary ze Słowacji, Brazylii i Niemiec. W sobotę rozegrano mecze półfinałowe oraz te decydujące  już o medalach. Na najniższym stopniu podium stanęły Słowaczki Nestarcova/Dubovcova.

To właśnie słowacka dwójka pokonała Monikę Brzostek i Kingę Kołosińską w meczu pierwszej rundy i wyeliminowała ją z turnieju. Jak się okazało duet zza naszej południowej granicy przyjechał do Olsztyna w bardzo dobrej formie, dotarł do półfinału, a ostatecznie zajął trzecie miejsce. Para Dubovcova/Nestarcova w walce o podium pokonała brazylijski duet Larissa/Talita. – To dla nas wielki sukces, tydzień temu byłyśmy w Hamburgu, tutaj przyjechałyśmy po prostu dobrze zagrać, a teraz mamy brązowy medal. Jesteśmy bardzo zmęczone, ale też bardzo szczęśliwe, bo w przyszłym tygodniu gramy Continental Cup w Stavanger i teraz wiemy, że jesteśmy w stanie sprostać najlepszym parom na świecie. Atmosfera w Olsztynie była wspaniała, widownia dzisiaj kibicowała nam, co było niesamowite. Z resztą cały turniej bardzo nam się podobał, czułyśmy się tu świetnie! – mówiła po wygranym starciu o brązowy medal Dominika Nestarcova.

W finale Grand Slam Olsztyn 2016 spotkały się mistrzynie Europy – para Laura Ludwig i Kira Walkenhorst oraz liderki zamkniętego już rankingu olimpijskiego – Larissa Franca i Talita Da Rocha. Obie pary stworzyły świetne widowisko, tocząc walkę w trzech setach. Bardzo dobra forma reprezentantek Niemiec dała o sobie znać w odpowiednich momentach i to duet Ludwig/Walkenhorst odebrał niedługo później zasłużone złote krążki. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, bo grałyśmy lepiej z meczu na mecz i zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze jako drużyna. To był bardzo trudny turniej, jest tu wiele drużyn, które zakwalifikowały się na igrzyska olimpijskie, ale my zawsze staramy się wypaść dobrze jako zespół i zagrać jak najlepiej możemy. Teraz prawdopodobnie potrzebujemy kilku wolnych dni – powiedziała po wygranej Laura Ludwig.

Za wygraną w olsztyńskim Grand Slamie reprezentantki Niemiec otrzymały 800 punktów do rankingu, a także do podziału 57 000 dolarów nagrody.